Buhar Kazanı

BKS serisi silindirik yapıda, üç akımlı, sıvı ve gaz yakıtlı, alev duman borulu, yüksek basınçlı buhar kazanlarıdır.

BKS serisi Yüksek Basınçlı Buhar Kazanlarımız, büyük yerleşim yerlerinin ısıtılmasında; ağaç, tekstil, boya, süt, ve benzeri sınai tesislerinizin buhar ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır. BKS serisi kazanlar TS 377, Loyd kuralları, DIN ve EN normlarına göre dizayn ve imal edilmektedir. İsteğiniz doğrultusunda Türk Loyd'u veya TÜV kontrollü imalat yapmaktayız. Sanayi tesislerimiz verimli bir şekilde çalışabilmesi için gerekli tüm ekipman (Ring İstasyonu, Su Yumuşatma Cihazı, Ekonomizer v.b.) tasarlanıp imalatı yapılarak anahtar teslim olarak kurulmaktadır.

Buhar Kazanlarımızın imalatında kullanılan malzemeler menşei ve kalite sertifikalı olarak ana sac aksamlar DIN 17155 malzemeden imal edilmektedir.

Buhar Kazanı borularımız DIN 17175 - 2448 normunda dikişsiz çelik çekme yüksek basınçlı kazan borusudur. Doğalgaz yakabilir ve doğalgaza dönüşebilir. SKOÇ tipte dizayn edilen kazanlarımız yüksek verimlidir. Kazanlar ani buhar kullanımına imkan verecek şekilde büyük buhar hacimli olarak üretilmektedir.


Buhar ile su zerreciklerinin sürüklenmesini en aza indirmek için kazan içerisinde su kırıcılar konulmaktadır. Yanma hücresi boyutları çevreyi kirleten zararlı emisyonlara ve Nox oluşumuna meydan vermeyecek ve tam bir yanma gerçekleşecek şekilde dizayn edilmektedir. Sızdırmazlık contaları, kondens giriş, buhar çıkış, yüzey blöfü, kazan blöfü, emniyet ventili flanşları, kazan otomatik seviye kontrolü ve seviye göstergesi montojı için gerekli dikey kollektör, havalık flanşı kapasiteye göre 1 veya 2 özel tasarım temizleme menholü ile techiz edilmiştir.

Kalite sistemimizin temelini oluşturan ISO 9001 kalite sistemleri tasarım/geliştirme, üretim, tesis ve hizmet kalite yönetimi modeli seçilmiştir.

Kazan izolasyonu isteğinize bağlı olarak galveniz sac, aliminyum gofrajlı sac veya paslanmaz sac olarak yapılmaktadır.